Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Papa apel para Krishtlindjes: Nuk është momenti të festojmë si çdo vit

Në këtë fazë të pandemisë ku dhe Organizata e Kombeve të Bashkuara bëri thirrje për më shumë vëmendje ndaj varfërimit të popujve, Papa Françesku nga Bazilika e Shën Pjetrit, iu bëri bësimtarëve apelin e tij përpara fëstës së Krishtlindjes.

“Nuk është momenti të festojmë si çdo vit por Krishtli lind në zemër e prej andej këtë gëzim duhet ta ndajmë me ata që nuk kanë mundësi të gëzojnë njësoj. Jini më të dashur dhe të dhembshur ndaj atyre që ju rrethojnë.”, ishte apeli i Atit të Shenjtë.

Papa po ashtu theksoi edhe një herë nevojën për mos t’u fokusuar tek e ngrëna e bollshme, por nevoja e shpërndarjes së ngrohtësisë familjare.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...