Agjencia Zhurnal.KS
Kuzhina

Pappardelle vegjetariane

Perberësit

450 gr makarona (makarona pappardelle)
1 kërpudha (të freskët)
2 domate
2 karotë
1 kungulleshkë
100 ml vaj ulliri
50 gr gjalpë
1 thelpi hudhër
1 lt ujë
1 tufë majdanoz
1 lugë çaji kripë
1 lugë kafeje piper
Përgatitja
1
Në një enë hedhim ujin me pak kripë dhe vaji ulliri dhe e vëmë të ziejë.

2
Sapo uji të ketë vluar, hedhim pastën e bërë vetë në shtëpi.

3
Lëreni të ziejë përreth 4 minuta, derisa të shihni që pasta del në sipërfaqe.

4
Në një tigan të lyer me pak vaj ulliri kavërdisim perimet e prera në copa më radhë: karotën, kungullin, kërpudhën dhe domaten derisa të përftoni një salcë të tradhë.

5
Shtojmë në tigan dhe pastën dhe i përziejmë mirë.

6
Më pas hedhim majdanozin e grirë, një lugë gjalpë, pak kripë dhe piper. Pappardellet janë gati!

Postime të ngjashme

Petulla të shijshme

S.B.

RINIA Center prej tani me pikë shitje edhe në Shkup

S.B.

Sallatë e ngrohtë me patate me mish toni

S.B.

Shije magjepsëse orientale: Sytliaçi origjinal turk është një kënaqësi për grykësit e vërtetë!

S.B.

Puding me fara Chia dhe kafe

S.B.

Brokoli me parmezan: Një recetë që do ta pëlqeni pa masë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...