Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Pas 50 vitesh, asnjë futbollist i Benficës dhe Sportingut në listën e Portugalisë

Fernando Santos i surprizon të gjithë.

Trajneri i Portugalisë ka publikuar listën me emrat e 25 futbollistëve të grumbulluar për 3 sfidat e muajit nëntor, miqësoren ndaj Andorrës dhe takimet e Nations League ndaj Francës dhe Portugalisë, ku bie në sy fakti se pas 50 vitesh në një grumbullim të kombëtares luzitane, nuk ka asnjë futbollist të Benficës dhe Sportingut, dy skuadrave të Lisbonës që historikisht kanë furnizuar me futbollistë Portugalinë.

Në listën e publikuar nga Santos bëjnë pjesë emra të rëndësishëm si Cristiano Ronaldo, Joao Felix, Bernardo Silva, Diogo Jota, Bruno Fernandes, Ëilliam Carvalho, Joao Cancelo, Ruben Dias apo edhe Rui Patricio.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...