Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Pas ankesave të qytetarëve, fillon sanimi i problemit me ujërat e zeza në Fushë Tophanë

Shkup, 15 shtator – Zhurnal.mk – Pas ankesave nga banorët e Fushë Tophanës se para banesave të tyre po mbledhet ujë nga kanalizimi jo i mirë, sot kanë filluar punimet për sanimin e sistemit të kanalizimit të ujrave të zeza në rrugën “Ferid Murat”, informon Zhurnal.

Për këtë ka njoftuar sot kryetari i kësaj komune, i cili thotë se me këtë intervenim shpresojnë të përfundojë problemi me grumbullimin e ujit para ndërtesave.

“Pas ankesave të qytetarëve sanohet sistemi i kanalizimit të ujrave të zeza në rrugën “Ferid Murad” , lagja Fushë Tophanë.
Me këtë intervenim shpresojmë të përfundojë problemi me grumbullimin e ujit para ndërtesave të banimit dhe në rrugët ku paraprakisht ishte paraqitur si problem”, ka shkruar Ganiu.//Zhurnal.mk

https://www.facebook.com/VisarGaniu.Cair/posts/2632133060448679?xts[0]=68.ARCjDg5lw_DHRJdCzVqZ5fnlM9w9uCata74n7JwBrUhVlSLfGLhWllPwsk8-4b_v6EsiK2J_3yZt3XNJBd-nnX6xSGqnmAWJ3feJLw-5DmtveeG6GUHgWXB0QIfZXvqVY8wLqqzIBJpFgAvQMlhti1NfddULg1WWFVolH8GaG9RbL02PYfQc7Rwh5_QqKB60fxYRpi43aEVlNy—DYHcJ4k4oIxCG06U2xD5eyWxakRspIRWRPuN6sS7ePJgX7bSKLj1mL4471nL7Zg-42krTIvWVwqrDGy_2E-w1t7ODT7W-TPCeR34EK6WXjk04Uhh1LD2wCMIWHeSYUirwVx5zoonv5g6OpCmhDRBety_e24RAM6_h16L4GxyA&tn=-R

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...