Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Pas arrestimit të asistentit të Albin Kurtit, sqarohet Prokuroria

Prishtinë, 16 nëntor, zhurnal-ks – Prokuroria Themelore e Prishtinës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se nuk është ngritur aktakuzë ndaj asistentit të Albin Kurtit, Arianit Beqiri.

Sipas Prokurorisë, Beqiri është arrestuar sot nga Policia e Kosovës pas shfaqjes së veprës artistike para objektit të Qeverisë, shkruan zhurnal-ks.

“Prokuroria Themelore në Prishtinë, për hir të informimit korrekt njofton opinionin lidhur me shkrimet se është ngritur aktakuzë ndaj personit me inicialet A.B., pas shfaqjes së veprës artistike para objektit të Qeverisë, duke ju njoftuar se i njëjti vetëm është intervistuar nga Policia e Kosovës, në të njëjtën kohë, sqarojmë opinionin se Prokuroria Themelore në Prishtinë nuk ka ngritur aktakuzë ndaj të njëjtit e as nuk është ndaluar me urdhër të prokurorit kujdestar të kësaj prokurorie.

Personi me inicialet A.B., pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në komunikatë.\Zhurnal-ks

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...