Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Pas dorëheqjes së Thaçit, mblidhet sot qeveria e Kosovës

Mëngjesin e sotëm do të mblidhet kabineti qeveritar i Kosovës.

Nga zyra e kryeministrit kanë njoftuar për mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, por që në njoftim nuk janë bërë të ditura pikat e rendit të ditës.

Ndërkohë që pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri i vendit, Avdullah Hoti do të dalë në konferencë për media.

Kjo mbledhje u thirr menjëherë pas dorëheqjes së Hashim Thaçit nga posti presidentit. Dorëheqje kjo që erdhi shkak i aktakuzës së konfirmuar nga Dhomat e Specializuara.

Dhomat e Specializuara konfirmuan aktakuzën edhe për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, Shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Rexhep Selimi dhe kryetarit të Këshillit Kombëtar të Nisma Socialdemokrate, Jakup Krasniqi.

Kujtojmë që këtij të fundit EULEX në mëngjesin e së martës ia bastisi shtëpinë në Prishtinë e më pas edhe shtëpinë në Negroc të Drenasit, pra në vendlindjen e tij. Pas më shumë se nëntë orë bastisje, njësitet policore të EULEX-it e arrestuan Krasniqin duke e dërguar për në Hagë.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...