Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Pas infektimit të Jahoskit, Xhaferi fton në konsulta Karaxhovskin: Si do të zhvillohet puna e Parlamentit?

Shkup, 10 tetor – Deputeti i BDI-së Ismail Jahoski mbrëmë u pranua në Klinikën e Sëmundjeve Infektive me simptomat të Covid-19.

Kryeparlamenatri Talat Xhaferi menjëherë ka thirr Zharko Karaxhovskin, Kryetarin e Komisionit për Sëmundje Infektive, për të përcaktuar se çfarë do të bëhet më tej, shkruan sakamdakazham.mk

E pasigurt nëse Kuvendi do të punojë me praninë fizike të deputetëve. Gjithçka do të varet nga sondazhi epidemiologjik që fillon menjëherë.

Jahoski dje nuk ishte i pranishëm në Kuvend. Pas sondazhit, do të përcaktohet nëse individët apo të gjithë deputetët do të shkojnë në izolim.

Grupi parlamentar i LSDM-së dy herë u kërkoi deputetëve të punojnë në distancë, pa prani fizike, me të cilën opozitarja VMRO-DPMNE nuk ishte dakord.

Më herët, deputeti Arban Ziberi kishte simptoma të Covid-19, i cili për formimin e Qeverisë votoi nga një dhomë e veçantë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...