Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Pas Piolit, pozitiv me Covid-19 del edhe asistenti i tij

Asistenti i Stefano Piolit, Giacomo Murelli, ka rezultuar pozitiv në testimet për COVID-19 dhe nuk do të jetë në krye të detyrës në ndeshjen kundër Napolit.

Kryetrajneri i Rossonerëve doli pozitiv me coronavirus të shtunën, ndërsa klubi tash ka njoftuar që edhe ndihmësi i tij ka dalë pozitiv.

“Milani njofton se Giacomo Murelli është në izolim që nga konfirmimi të shtunës për testin pozitiv të Stefano Piolit”.

“Ai doli pozitiv në testin e realizuar të dielën, ndërsa pozitiviteti u konfirmua edhe dje (e hënë) nga testimi i dytë molekular”.

“Murelli është mirë dhe do të vazhdojë karantina e tij në shtëpi”, thuhet në njoftimin e Milanit.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...