Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Pas reagimeve të shumta për racizmin e tepruar ndaj konkurrentes me syze, Renato Mekolli kërkon falje publike

Shefi i “Hell’s Kitchen”, Renato Mekolli ka qenë prej vitesh shumë i diskutuar në rrjetet sociale.

Thuajse të gjithë e kanë parë videon kur ai i drejtohet me të bërtitura një prej konkurrenteve, duke përdorur gjuhë raciste.

Ai e ka quajtur konkurrenten që bartte syze “qorre”, duke e ofenduar edhe më shumë me prehjen: “As me syze nuk shikon, imagjinoje po të ishe pa to”.

Pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, Renato Mekolli në një fotografi të publikuar në rrjetin social ka bërë një kërkim-falje publike.

Ai ka cekur ndër të tjerash që “Hell’s Kitchen” është një spektakël, nga ku do të dëshironte që askush të mos kopjonte asgjë nga aty.

Ky është shkrimi i tij i plotë (pa ndërhyrje):

“Edhe shefi pendohet
Me rremben kuzhina dhe deshira per perfeksion, padyshim kjo nuk justifikon ate qe i thash Erkiades ne episodin e kaluar, njeres nga konkurrentet!
Nje fjal qe goditi si shigjete tek ajo dhe ju qe shihni programin! Une kam mbajtur syze ashtu si edhe familjaret e mi, ndaj kurresesi qellimi im nuk eshte te ofendoj askend, I bashkohem thirrjes suaj! Se duhet te evitojme kete menyre komunikimi!

Ama nga ky gabim te gjithe nje mesazh e morem: se kur themi te tjerve nje fjal te shemtuar, i lendojme ata! Nga programi i pam
Te dyja anet e medaljes, ate qe “gjuan me fjale” dhe personin qe vuan nga ato!

Mos harroni dicka, Hells kitchen eshte nje show! Une ju kerkoj te mos imitoni asgje cfare ndodh aty”.

https://www.instagram.com/p/CGX6lH4jJ3d/?utm_source=ig_web_copy_link

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...