Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Pas vdekjes së 41 vjeçares në spitalin e Shtipit, Filipçe paralajmëron inspektim të jashtëzakonshëm

Shkup, 16 nëntor, zhurnal.mk – Në lidhje me rastin e vdekjes së 41 vjeçares nga Shtipi, për të cilën u ankua e bija e saj, e cila akuzon mjekët që nuk u kujdesën sa duhet dhe nuk e infromuan për gjendjen e së ëmës, Ministri i Shëndetësisë thotë se po kryhet një inspektim në spitalin Infektiv të Shtipit.

“Ministria e Shëndetësisë informon opinionin se në lidhje me pacienten 41 vjeçare e cili vdiq në repartin infektiv në Spitalin Klinik Shtip, Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor aktualisht po kryen një inspektim të jashtëzakonshëm për rastin konkret. Pas përfundimit të inspektimit të jashtëzakonshëm, qytetarët do të informohen në detaje”, thotë Filipçe.

Drejtori i Spitalit Klinik të Shtipit, Dr. Alen Georgijev, gjithashtu kërkoi që të përgatitet një raport i plotë për mënyrën e trajtimit të pacientit.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...