Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

PD akuzon Xhaçkën se përdor Forcat Ajrore për takime politike

Partia Demokratike akuzoi sërish sot ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, se ka abuzuar me detyrën, duke përdorur mjetet e forcave ajrore për takime politike.

Opozita thotë se helikopteri luftarak ka udhëtuar 22 herë në Dibër, me një abuzim që arrin në 100 milionë lekë.

Por Forcat Ajrore hodhën poshtë pretendimet e opozitës. Në një deklaratë zyrtare thuhet se ministrja Xhaçka i ka përdorur mjetet e fluturimit vetëm 4 herë: respektivisht në Shkodër, Dibër dhe Gjirokastër, ku mbrojtja ka strukturat e saj civile.

Po ashtu, Forcat Ajrore thone se nuk ka patur shpërdorim të fondeve dhe as të njerëzve ashtu siç pretendon Partia Demokratike./VP

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...