Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Pendarovski uron Biden dhe Harris për fitoren në zgjedhje

Shkup, 7 nëntor – “Urime për Joe Biden dhe Kamala Harris për fitoren e tyre në zgjedhje” – kështu e ka uruar Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, presidentin e ri të SHBA-ve Joe Biden.

Pendarovski pret që partneriteti strategjik mes dy vendeve të vazhdoj edhe në të ardhmen.

“Urime për Joe Biden dhe Kamala Harris për fitoren e tyre në zgjedhje!

Unë pres që partneriteti strategjik maqedono-amerikan të vazhdojë dhe SHBA të riafirmojë rolin e saj global në ruajtjen e vlerave të përbashkëta: paqen, sigurinë dhe demokracinë”, shkruan Stevo Pendarovski – President i Maqedonisë së Veriut.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...