Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi Maqedoni TOP LAJM

Pensionistët kërkojnë përparësi gjatë vaksinimit kundër Covid-19

Shkup, 4 dhjetor – Zhurnal.mk – Lidhja e Shoqatave të Pensionistëve, bën thirrje që pensionistët të kenë përparësi gjatë vaksinimit kundër Covid-19, si kategoria më e cenueshme e personave me sëmundje kronike dhe imunitet të zvogëluar.

“Në emër të mbi 300.000 personave të moshuar në vendin tonë, ne bëjmë thirrje që pensionistët të kenë përparësi gjatë vaksinimit kundër Covid-19, siç është rasti në të gjitha vendet fqinje dhe nëpër botë”, thuhet në kumtesën e sotme të LSHP-së.

Pensionistët, theksojnë nga LSHP-ja, janë kategoria më e cenueshme sepse shumë prej tyre kanë sëmundje kronike dhe imunitet të zvogëluar.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...