Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Përkeqësohet edhe më shumë kriza te Liverpooli, Henderson i lënduari i radhës

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka njoftuar se Jordan Henderson ishte zëvendësuar në ndeshjen e Ligës së Kombeve kundër Belgjikës për shkak të një lëndimi.

Kapiteni i Liverpoolit u zëvendësua pas pjesës së parë nga mesfushori i Tottenham Hotspur, Harry Winks, në takimin e Ligës së Kombeve që Tre Luanët e humbën me rezultat 2-0.

“Jordan ndjeu një tërheqje në pjesën e parë dhe mendoi se nuk mund të vazhdonte të luajë. Duhet ta vlerësojmë kur të kthehet”, ka thënë Southgate në konferencën për shtyp.

Humbja e Henderson do të ishte goditje e rëndë për Liverpoolin që tashmë ka mungesa të shumta.

Thiago Alcantara dhe Alex Oxlade-Chamberlain nuk janë akoma të gatshëm për lojë, ndërkohë që pritet kthimi i Fabinhos.

Leicester City do të jetë kundërshtari i parë i Redsave pas pushimit për ndeshjet e kombëtareve. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...