Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Përlotet Kim Jong Un: Koreja e Veriut nuk ka asnjë rast me Covid-19

Një paraqitje e rrallë e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Ai filloi te derdhte lot në mes të një parade ushtarake të organizuar për të zbuluar raketën e re bërthamore, kur nisi të fliste për koronavirusin. Me krenari, diktatori tha se në Korenë e Veriut nuk ka asnjë person të infektuar me koronavirus dhe për këtë falenderoi qytetarët.

“Nuk kemi asnjë rast me COVID-19. Falenderoj të gjithë qytetarët që e bënë të mundur këtë. Unë ju uroj shëndet të gjithë njerëzve në të gjithë botën që po luftojnë sëmundjen”, tha ai teksa u përlot.

Nga ana tjetër, Kim Jong Un kërcënoi me raketën e re bërthamore të zbuluar gjatë parandës.

“Raketa nuk ka shënjestër asnjë vend në veçanti. Por nëse ndonjë forcë dëmton sigurinë e kombit tonë, ne do të mobilizojmë plotësisht fuqinë më të fortë sulmuese në një mënyrë paraprake për t’i ndëshkuar ata.”

I veshur me një kostum gri dhe kravatë, Kim Jong Un përshëndeti turmën me dorë dhe pranoi lule nga fëmijët.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...