Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Pjanic: E refuzova Francën për Bosnjën

Mesfushori i Barcelonës, Miralem Pjanic, ka treguar që ka refuzuar Kombëtaren e Francës, në mënyrë që ta përfaqësonte atdheun e vet, Bosnjën.

Mesfushori boshnjak, i cili u transferua në “Camp Nou” nga Juventusi në afatin kalimtar të verës, është lindur në Tuzla, para se familja e tij të zhvendosej në Luksemburg pas luftës së Bosnjës, raporton Gazeta Express.

Pjanic kishte luajtur për grupmoshat e reja në kombëtaren e Luksemburgut dhe nënshkroi për Metz në moshën 14-vjeçare.

“Po, unë mund të luaja për Francën kur kam ardhur në Lyon, por unë kam thëne ditë më parë që ëndrra ime ka qenë të luaj për Bosnjën”, u deklarua Pjanic.

“Domenech më ka thirrur mua, por unë kisha vendosur në mendjen time. Unë e falënderoi atë gjithashtu, por dëshiroj që të jem i sinqertë”, shtoi ai.

Pjanic është tani duke u përgatitur për ndeshjet me kombëtaren e Bosnjës kundër Iranit para ndeshjeve në Ligën e Kombeve kundër Holandës dhe Italisë.

Ndërsa ndeshjen e radhës me skuadrën e Barcelonës, do të ketë pas ndeshjeve me kombëtaren ku do të udhëtoje për ndeshjen kundër Atletico Madrid me 21 nëntor.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...