Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Po vjen një telefon i lirë nga OnePlus me 2 ditë jetëgjatësi të baterisë

OnePlus së shpejti do të nisë një telefon të mençur të ri me një bateri 6,000 mAH.

OnePlus raportohet se po punon në një telefon inteligjent të ri Android me një çmim të nivelit të hyrjes. Pajisja me emrin kodin Clover thuhet se ka një kamerë të trefishtë dhe një bateri me një kapacitet prej 6,000 mAh, transmeton Telegrafi.

Jeta e gjatë e baterisë duhet të jetë gjithashtu specialiteti i telefonit celular. Me sa duket , bateria zgjat dy ditë të plota sipas kapacitetit që e ka. Fuqia e mbushjes së baterisë është specifikuar si 18 vat.

Siç raporton Androidcentral, pajisja do të dalë në treg në të gjithë botën – çmimi do të jetë në intervalin prej 200 dollarë, i cili aktualisht është pothuajse 170 euro.

Jetëgjatësia e gjatë e baterisë është bërë e mundur edhe nga komponentët e kursimit të energjisë. Pajisja duhet të ketë një diagonale të ekranit prej 6.52 inç me një rezolucion prej 720 x 1.560 piksel.

Ka Snapdragon 460. Përveç aparatit kryesor me 13 megapikselë, duhet të ketë edhe një lentë me kënd të gjerë dhe një telekoto me 2 megapikselë secila.

Përveç kësaj, ekziston një sensor i gjurmëve të gishtërinjve në anën e pasme.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...