Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Podujevën e fiton Bulliqi i Vetëvendosjes pa balotazh, me 51.64 përqind

Shpejtim Bulliqi i Vetëvendosjes e ka fituar mandatin e kryetarit të Podujevës me 51.64 të votave.

Kështu ka njoftuar Valdete Daka, kryesuese e KQZ-së.

Pas Bulliqit është radhitrur Nexhmi Rudari i LDK-së me 35.97 përqind dhe pas tij, Naim Fetahu i PDK-së me 12.40 përqind.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...