Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Policia dënon 692 qytetarë për mos respektim të masave antiCOVID-19

Policia e Kosovës është duke vazhduar me ndëshkimin e të gjithë atyre që nuk po i respektojnë masat antiCOVID-19.

Gjatë ditës së djeshme policia ka gjobitur 692 qytetarë në bazë të ligjit COVID-19.

Ndryshe dje në vendin tonë është shënuar rekord i zi ku 22 persona humbën jetën nga virusi COVID-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se aktualisht numri i rasteve aktive me Sars-CoV-2 është 13.784.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...