Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Policia e Kosovës pranë zyrave të EULEX’it, pritet arritja e Rexhep Selimit

Edhe Policia e Kosovës gjendet momentalisht pranë zyrave të EULEX’it aty ku për pak pritet të arrijë shefi i grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi, raporton Gazeta Express.

Pas homazheve te varri i aktivistit të ndjerë të LVV-së, Astrit Deharit në përvjetorin e katërt të vdekjes së tij, shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, pritet që për pak të arrijë te zyrat e EULEX’it në Fushë Kosovë.

T7 që është duke qëndruar në vend të ngjarjes merr vesh që për pak minuta Selimi pritet të arrijë në zyrat e EULEX’it.

Pastaj, i njëjti do të niset për në Hagë.

Selimit iu është konfirmuar aktakuza nga Specialja mbrëmë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Selimi  përmes një shkrimi në Facebook.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...