Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Policia iu shqipton gjobë 596 personave që nuk respektuan masat ndaj COVID-19

596 persona, brenda një dite janë gjobitur nga policia e Kosovës për shkak të mos respektimit të masave ndaj COVID-19.

Po ashtu policia ka shqiptuar edhe 976 gjoba për shkelësit e rregullave të trafikut.

Ndërsa, për 24 orë janë arrestuar 27 persona, ku 10 të tjerë janë dërguar në mbajtje dhe dy të tjerë janë dërguar në vuajte të dënimit.

Po ashtu në raport, polica bën të ditur se në rrugët e Kosovës janë shkaktuar 19 aksidente trafiku me dëme materiale dhe 13 më të lënduar.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...