Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Pompeo uron Zaevin për formimin e Qeverisë

Shkup, 2 shtator – Zhurnal.mk – Sekretari amerikan i shtetit, Majk Pompeo ka uruar kryeministrin Zoran Zaev për formimin e qeverisë së re.

Ai këtë urim e ka dërguar përmes Tuiterit, duke e shpërndarë urimin paraprak të ambasadores amerikane në vend, Kejt Bërnz.

“Urime për anëtaren e re të NATO-s dhe kryeministrin Zoran Zaev pas formimit të qeverisë së re”, ka shkruar Pompeo në Tuiter.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...