Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Porsche publikon dizajnët që s’ia dolën të prodhohen

Porsche është shumë e zënë aktualisht me debutimin e modelit të ri 911 Taycan elektrik dhe edicione të shumta sportive. Sigurisht kompania e njohur e automobilave ka ofruar kombinime të panumërta të veturave, por jo çdo dizajn i kompanisë ka arritur të dalë në treg.

Për të “nderuar” dizajnët që s’ia dolën, Porsche ka nisur të lëshojë një seri të paralajmërimeve dhe më pas dizajnëve për të treguar çfarë tjetër fshihet prapa dyerve të kompanisë.

Në mesin e kësaj serie është një fotografi që tregon një veturë sportive e që mediat që merren me automobilizëm kanë arritur të sigurojnë pak detaje.

Në bazë të dizajnit që është parë aty, raportohet se kompania po punon në një version modern të Porsche 550 Spyder.

https://www.facebook.com/porsche/photos/a.101994492667/10159338231237668

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...