Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Postimi emocionues nga Newell’s Old Boys që bëhet viral në rrjetet sociale pas festës së Messit me fanellën e Maradonës: Shkruani ju, sepse unë nuk mundem

Lionel Messi ka shënuar një gol të bukur ndaj Osassunës, por festa e tij ishte madhështore.

Gjeniu argjentinas e hoqi fanellën e tij duke festuar me fanellën e skuadrës së tij të qytetit Newell’s Old Boys, fanellën e fundit që ishte mbajtur vesh nga legjendar Diego Maradona në sezonin 1993/1994.

Messi golin ia dedikoi bashkëkombësit të tij i cili ditë më parë ndërroi jetë pas një sulmi në zemër.

Festa e argjentinasit ishte unike dhe thjesht një gjest i madh nga Messi, gjest që u duartrokit nga gjithë bota e futbollit.

Sigurisht që nga festa e Messit kanë mbetur të kënaqur të gjithë në Argjentinë, por më së shumti krenar janë ndier klubi i fundit i Maradonës dhe i pari i Messit, Newell’s Old Boys.

Ky klub ka shpërndarë festën e Messit në rrjetet sociale dhe postimi i tyre është bërë viral.

“Vendosni ju fjalët, sepse unë nuk mundem”, ka shkruar faqja zyrtare e Newll’s Old Boys duke ia bashkangjitur edhe dy foto nga festa e Messit.

Kaq ka mjaftuar që postimi i tyre të bëhet viral në rrjetet sociale.

Vlen të theksohet se Newll’s Old Boys publikisht i ka kërkuar më parë Messit që karrierën ta përfundojë tek ky klub dhe një gjë të tillë as Messi nuk e ka mohuar. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...