Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Prej sot fillon pagesa e mbrojtjes sociale për muajin tetor

Shkup, 6 nëntor, zhurnal.mk – Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se sot fillon pagesa e mbrojtjes sociale për muajin tetor.

Pagesa do të bëhet në tre grupe, përkatësisht në banka edhe atë sipas radhës alfabetike. Sot do të bëhet pagesa për personat të cilëve mbiemri u fillon me shkronjën A, B, V, G, D, Gj, E, Z, X, të hënën për personat të cilëve mbiemri u fillon me I, J, K, L, Ll, M, N, Nj, O dhe të martën për personat të cilëve u fillon mbiemri me shkronjat P, R, S, T, Q, U, F, H, C, Ç, Xh dhe SH.

Shfrytëzuesit e ndihmës sociale që kanë kartelë mund t’i marrin paratë në bankomate në banka.

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale rikujton për obligimin e mbajtjes së maskave dhe largësisë trupore prej dy metrave.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...