Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Preku zemrat e gjithëve/ “Memo” i ‘Mrekullia në qelinë 7’ i ftuar në një emisionin shqiptar

Padyshim ‘Mrekullia në qelinë 7’, ka qenë një ndër filmat më të pëlqyer dhe prekës për mesazhin që ai përcjell.

Aras Bulut Iynemli, i cili luajti rolin e “Memos’, në këtë film , do të jetë i ftuar në një emision shqiptar  “Qejfi ma i madh se Stambolli”, në Klan Kosova.

“Memo”, luajti rolin e një babai me probleme mendore, që pavarësisht çdo rrethane, nuk ia lëshoi kurrë dorën vajzës së tij të vogël.

Filmi aq prekës dhe luajtur me mjeshtëri nga kasa e aktorëve turk, ka thyer rekorde shikueshmërie në gjithë botën. Ky film është vlerësuar edhe me 6 çmime në “Festivalin e Filmit në Izmir”.

Aras mori çmimin “Aktori më i mirë mashkull” dhe Nisa Sofiya Aksongur çmimin “Aktorja më e mirë fëmijë”.

Po ashtu filmi rrëmbeu edhe çmimet: “Filmi më i mirë”, “Regjisori më i mirë”, “Kinematografia më e mirë” dhe “Aktori më i mirë suportues”.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...