Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Presidenti i Ukrainës shtrohet në spital për shkak të COVID-19

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është hospitalizuar për shkak të prekjes me COVID-19.

Ai ka rezultuar pozitiv me koronavirus para tri ditësh, por në orët e para të së enjtes është shtruar në spital, jo për shkak të keqësimit të gjendjes, sa për shkak të dëshirës të jetë i izoluar dhe nën kontroll, kanë njoftuar mediat e huaja.

“Vendosi vetë të shkojë në spital. Dëshiron të izolohet dhe të mos e infektojë askënd”, ka thënë zëdhënësja e tij. “Aty janë kushtet më të mira për pacientët, nuk ka asgjë shqetësuese”.

Zelensky të hënën bëri të ditur se ka dal pozitiv në test. Edhe tre zyrtarë të kabinetit të tij kanë rezultuar pozitivë.

Numri i rasteve në Ukrainë po shtohet së tepërmi, për çka qeveria ka vendosur një varg kufizimesh, disa edhe deri në fund të vitit.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...