Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Prodhuesit e automjeteve zotohen të punojnë me Bidenin për të ulur emetimin

Një grup i përfaqësuesve të prodhimit të makinave në SHBA të martën janë zotuar se do të punojnë me presidentin Joe Biden në përpjekjet për të zvogëluar emetimin e gazrave, raporton Reuters.

Megjithëse industria e automobilizmit mbetet e ndarë në përpjekjen për ta ndaluar Kaliforninë për të vendosur rregulla, transmeton KOHA.

Grupi, i përbërë nga General Motors Co, Volkswagen AG, Toyota Motor Corp, Ford Motor Co dhe prodhues të tjerë të mëdhenj, pas takimit të sotëm kanë se, “po shikojnë përpara që të bashkëpunojnë me administratën Biden për të çuar përpara qëllimet e përbashkëta në reduktimin e emetimeve dhe në realizimin e përfitimeve të së ardhmes elektrike”.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...