Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Prokuroria Themelore Publike ka ngritur propozim-akuzë kundër vëllezërve, Nefi dhe Ibro Useini

Shkup, 2 shtator, Zhurnal.mk – Prokuroria Themelore Publike ka ngritur propozim-akuzë kundër vëllezërve, Nefi dhe Ibro Useini, për veprën penale – “Dhunë”.

Sipas Prokurorisë, ata, më 18 gusht, me marrëveshje paraprake, kanë ushtruar dhunë të rëndë ndaj një personit, e ky veprim ka shkaktuar ndjenjë pasigurie dhe frikë tek mysafirët e pranishëm në hotel.

Pranë Gjykatës Themelore të Ohrit, Prokuroria ka dorëzuar edhe propozimin për vazhdimin e masës së paraburgimit prej 8 ditëve që skadon nesër, për shkak të rrezikut për arratisje.

Paraprakisht, gjykata e Ohrit pranoi kërkesën e vëllezërve Useini që të mbrohen në liri, kundrejt kaucionit prej 15.000 eurosh, por gjykata e Apelit në Manastir e ktheu vendimin në rishqyrtim.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...