Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Propozimi më i ri: Të sëmurit kronik të kthehen në punë, femrat në pushim të lindjes deri më 31 dhjetor

Shkup, 7 shtator – Zhurnal.mk – Mëngjesin e sotëm, Komisioni për Sëmundje Infektive, ka sjellë propozim vendim që personat me sëmundje kronike të kthehen në punë, përpos për personat të cilët kanë raport nga specialisti për përkeqësim të gjendjes shëndetësore, respektivisht sëmundjes, informon Zhurnal.

Për punonjëset të cilat janë në pushim të lindjes, pushimi do të vazhdojë deri në fund të vitit, gjegjësisht deri më 31.12.2020. Gjithashtu vazhdon edhe pushimi për gratë shtatzëne.

Për prindërit me fëmijë deri në 10 vjeç, do të vensoet në mbledhjen e ardhshme të Komisionit.

Propozim vendimi do të dorëzohet në Qeveri.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...