Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Pse Mbretëresha vesh pesë lulekuqe në Ditën e Përkujtimit ndërsa Kate Middleton zgjedh tre

Për të shënuar Përkujtimin të Dielën, Mbretëresha mbante pesë lulekuqe për t’i bërë nderimet e saj forcave të armatosura.

Familja Mbretërore bashkoi forcat sot për të nderuar burrat dhe gratë që dhanë jetën e tyre duke mbrojtur vendin e tyre.

Madhështia e saj kishte veshur një zbukurim nga diamanti nën lulekuqet e saj të kuqe ndërsa i bëri nderimet e saj në ceremoninë e ‘Cenotafit’ këtë mëngjes.

Edhe pse Pallati nuk e ka konfirmuar kurrë pse Mbretëresha zgjedh pesë lulekuqe, besohet gjerësisht se secila përfaqëson një shërbim në luftë – Ushtria, Marina, RAF, Mbrojtja Civile dhe gratë.

Në të kaluarën, Madhëria e saj më parë do të kishte vetëm tre lulekuqe dhe lëvizja e saj në pesë mund të pasqyrojë pozicionin e saj si kryetare e Familjes Mbretërore.

Në të kundërt, Kate Middleton mbante tre lulekuqe si një shenjë respekti për Forcat e Armatosura.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...