Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Publikohet lista e plotë e fituesve të “People’s Choice Awards 2020”

Edicioni i radhës së “PCS’s 2020” është mbajtur kësaj radhe në mënyrë virtuale për shkak të pandemisë coronavirus.

Por kjo nuk ka bërë që një pjesë e artistëve të marrin çmimet e merituara për muzikën që bëjnë, shkruan E Online.

Në mesin e shumë të nominuarve, Justin Bieber dhe Lady Gaga janë dy prej tyre që hynë në rendin për të pranuar çmime.

Jo vetëm për muzikë, në listën e emrave të njohur pat edhe prej tyre që njihen në botën kinematografike.

Lista e plotë e fituesve:

Çmimi për kampionin e njerëzve

Tyler Perry

Fashion Icon

Tracee Ellis Ross

Ikona e viti 2019

Jennifer Lopez

Filmat

Filmi i vitit 2020

Bad Boys for Life

Komedia më e mirë 2020

The Kissing Booth 2

Filmi më i mirë aksion

Mulan

Filmi më i mirë dramë

Hamilton

Filmi familjar më i mirë

Onward

Aktori më i mirë

Will Smith, Bad Boys for Life

Aktorja më e mirë

Tiffany Haddish, Like A Boss

Ylli i komedisë

Joey King, The Kissing Booth 2

‘Show’ i vitit 2020

Grey’s Anatomy

Muzikë

Artisti i vitit 2020

Justin Bieber

Artistja më e mirë

Ariana Grande

Grupi i vitit 2020

BTS

Kënga e vitit

BTS- Dynamite

Albumi më i mirë

BTS- Mapo f the Soul

Artisti i zhanrit ‘Country’

Balke Shelton

Artisti latin

Becky G

Artisti më i ri

Doja Cat

Bashkëpunimi i vitit 2020

Cardi B dhe Megan Thee Stallion- WAP

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...