Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Pudong, një tokë joshëse

Ky vit shënon 30-vjetorin e zhvillimit të Zonës së Re Pudong. Pudong, një distrikt  në lindje të lumit Huangpu në Shangai, është shndërruar nga një tokë e papërdorur bujqësore në mishërimin e modernizimit të qytetit dhe një pionier i reformës dhe hapjes së Kinës.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...