Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Qendrat tregtare po i detyrojnë punëtorët të rrinë në punë deri në orën 19:00, tollovi në hyrje-daljet e Prishtinës

Forcat policore tashmë kanë dalë në hyrje-daljet e kryeqytetit për të bllokuar të gjithë ata persona të kalojnë e që nuk kanë arsye.

Por, në këto momente, tollovi e madhe është shkaktuar, sidomos në hyrjen për në Prishtinë nga Veterniku.

Arsye për këtë mësohet të jetë fakti se bizneset nëpër qendrat tregtare jashtë qytetit po i detyrojnë punëtorët të qëndrojnë në vendet e tyre të punës deri në orën 19:00, kur edhe hyn në fuqi ora policore në Prishtinë, raporton Zeri.info.

Megjithatë, Policia ka thënë se do të bëjnë tolerime për ata qytetarë që e arsyetojnë daljen pas orës 19:00, do të lejohen të kalojnë.

Por, zyrtarët policorë kanë kërkuar mirëkuptim nga ana e pronarëve të bizneseve për punëtorët e tyre dhe t’i lirojnë më herët.https://zeri.info/inarticle.html

Gjobat për moszbatim të masës së orës policore shkojnë deri në 200 euro për ata qytetarë që kapen duke qarkulkuar pa leje përkatëse.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...