Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Qeveria miratoi informacionin për arritje të marrëveshjes për furnizim me vaksinë kundër Covid-19

Shkup, 11 nëntor, zhurnal.mk – Qeveria në mbledhjen e djeshme ka miratuar informacionin për nënshkrimin e marrëveshjes për marrje të përgjegjësive mes Qeverisë dhe Lidhjes Ndërkombëtare për Vakcina (GAVI)(Gavi ALLiance), për furnizim me vaksinë kundër Covid-19 përmes mekanizmir COVAX.

“Qeveria ka udhëzuar Ministrinë e Shëndetësisë të nënshkruajë marrëveshjen pa kryer asnjë nga procedurat e parapara në nenin 47 të Ligjit për Prokurim Publik, duke pasur parasysh që kjo Marrëveshje është një marrëveshje ndërkombëtare që merr të drejtat dhe detyrimet për vendi tonë në përputhje me mendimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme, thuhet në deklaratën e shërbimit për shtyp të qeverisë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...