Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Qeveria miraton shpronësimin e pronave për rrugën nacionale N2 në Prishtinë

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozim vendimin për shpronësimin e disa pronave ku pritet realizimi i projektit “zgjerimi i rrugës nacionale N2 segmenti hyrja në qytetin e Prishtinës”.

Propozimin për shpronësimet e bëri ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi.

Ai po ashtu tha se vlera e kompensimit të objekteve të vjetërsuara do të përcaktohet nga Ministria e Financave.

“Propozim vendim ka të bëjë me shpronësimet. Të miratohet në shqyrtim për shpronësim, prona e paluajtshme të pronarëve të interesit të cilët preken nga realizimi i projektit zgjerimi i rrugës nacionale N2 segmenti hyrja në qytetin e Prishtinës , kyçjen e autostradës R7 zona kadastrale Cagllavicë, komuna Prishtinë. Vlera kompensimit të objekteve të vjetërsuara do të përcaktohet nga Ministria e Financave”, ka thënë Kuçi.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...