Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Qeveria propozon ulje të çmimit për taksën gjyqësore për personat fizik

Shkup, 9 shtator – Zhurnal.mk – Qeveria sot në seancë ka propozuar ulje për shtatë herë të taksës minimale gjyqësore për personat fizik, informon Zhurnal.

Siç njofton ministri i drejtësisë Bojan Mariçiq, bëhet fjalë për propozim ndryshim të ligjit për taksa gjyqësore.

Me këtë, taksa minimale gjyqësore për personat fizik, nga 48.000 denarë, do të ulet në 6000 denarë.

“Punojmë në interes të qytetarëve që drejtësia të ketë qasje më të lehtë”, ka shkruar Mariçiq./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...