Agjencia Zhurnal.KS
Kuzhina

Qofte vegjetariane

Përbërësit:

  • 2 kungullesha,
  • 1 lugë kafeje hudhër,
  • 3 vezë,
  • 200ml qumësht,
  • 150gr miell,
  • borzilok apo ndonjë erzë tjetër.

Përgatitja:

Grihen kungulleshat në mikser ose në rende. Në një tas rrihen vezët dhe qumështi. Shtohet kripa, erëzat, mielli dhe përzihen të gjitha. Shtohen më pas edhe kungulleshat dhe skuqen në vaj.

Postime të ngjashme

Petulla të shijshme

S.B.

RINIA Center prej tani me pikë shitje edhe në Shkup

S.B.

Sallatë e ngrohtë me patate me mish toni

S.B.

Shije magjepsëse orientale: Sytliaçi origjinal turk është një kënaqësi për grykësit e vërtetë!

S.B.

Puding me fara Chia dhe kafe

S.B.

Brokoli me parmezan: Një recetë që do ta pëlqeni pa masë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...