Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rakacolli: Shqipëria nuk ka sistem shëndetësor të fortë!

Masat e fundit e propozuara nga Komiteti i Ekspertëve dhe miratimi e hyrja në fuqi nga dita e mërkurë kanën gjallur reagime të ndryshme mbi efektivitetin e tyre.

Ndonëse në një situatë të tillë jo normale, sistemi shëndetësor në Shqipëri mbetet i dobët.

Teksa debatohej në studion e Spotlight nga Alban Dudushi, në Vizion Plus, këtë gjë e ka pranuar vetë zv. ministrja e Shëndetësisë e cila është shprehur se Shqipëria nuk ka një sistem shëndetësor të fortë.

“Ka diçka të mirëpërcaktuar për kushtet e Shqipërisë. Të mendojmë që jetojmë në Shqipëri. Dhe të mendojmë se çfarë sistemi shëndetësor, nuk jemi vend me një sistem shëndetësor të fortë, jemi një vend me një sistem shëndetësor, i cili vetëm në 2013-ën si ishte dhe si kandryshuar…”

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...