Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rama: Aplikoni, kush dëshiron të bëhet deputet i PS-së në Kuvendin e ardhshëm

Kryeministri Edi Rama i bëri thirrje kryesisht të rinjve për të aplikuar dhe për t’u bërë kandidat për deputet i Partisë Socialiste, në zgjedhjet e 25 prillit.

Rama tha se ftesa është për këdo, jo vetëm të rinjtë, që kanë ambicien e kurajën për ta provuar veten në rrugën e politikës.

Kjo thirrje vjen si strategji e PS-së për të hapur garën e deputetëve para zgjedhjeve të 25 prillit.

Përmes një video të publikuar në rrjetin social “Facebook” Rama shprehet se në këto zgjedhje të rinjtë do të kenë më shumë forcë se më parë se mund të zgjedhin deputetin që duan si dhe mund të bëhen pjesë e skuadrës që do të fitojnë në 25 prill.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...