Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rama i përgjigjet Bashës, përmend sërish pagat e mjekëve: Do të rriten si kurrë më parë

Kryeministri Edi Rama i përgjigjet në mënyrë indirekte akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me përballimin e pandemisë Covid-19 në Shqipëri.

Në një postim në “Facebook”, Rama shkruan se bluzat e bardha në Shqipëri do të përftojnë rritje të madhe pagash, si kurrë më parë.

Basha u shpreh mëngjesin e sotëm, përmes të njëjtit rrjet social, se kryeministri Rama vetëm propagandon, dhe se në të vërtetë nuk ka marrë asnjë masë për të ndihmuar njerëzit në këtë periudhë të vështirë, ku regjistrohen qindra të vdekur dhe mijëra të prekur nga Covid-19.

Postimi i kryeministrit Edi Rama në “Facebook”:

MIRËMËNGJES 😊dhe me rritjen më të lartë ndonjëherë të pagave për bluzat e bardha, që po përballen me sfidën e njëherë…

Posted by Edi Rama on Monday, November 9, 2020

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...