Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rama inspekton shkollat në Durrës, rikontruktohen pallatet e dëmtuara nga tërmeti

9-vjeçarja “Hasan Koçi” në Durrës është një nga shkollat që i rikthehet mësimdhënies në mjediset e rindërtuara.

Në prezantimin e çdo objekti që është ngritur nga i pari apo është rindërtuar, është kryeministri Edi Rama.

Pasi pa nga afer çdo mjedis që nga klasat, laboratorët, dhomës së infermierisë dhe tualetet, kreu i qeverisë, për pak ka çaste u bë mësuesi i fizkulturës, teksa mëson nxënësen si të bëjë kosh. Shansi e deshi që me gjuajtjen e parë, Edi Rama të realizonte një tre pikësh.

Pas shkollës së ngritur nga e para, kryeministri inspektori edhe punimet meremetuese në 94 pallate përgjatë zonë së plazhit.

Vetëm në bashkinë Durrës numërohen 615 pallate, shumë prej të cilave janë në proces meremetimi. Me një fond prej 4 miliardë lekësh, mbi 9 mijë familje janë mbështetur financiarisht për të rregulluar dëmet që u shkaktoi tërmeti i nëntorit të një viti më parë.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...