Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rama: Kemi shtuar në arkën e familjeve të punonjësve të shtetit rreth 210 mln dollarë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa shifra mëngjesin e kësaj të enjte, përmes së cilave tregon se në dy mandatet e PS-së, janë rritur pagat dhe është hequr taksa 10% për të gjithë.

Kreu i qeverisë shprehet se në arkën e familjeve të punonjësve të shtetit janë shtuar 210 milionë dollarë më shumë sesa në kohën kur qeveristë PD, për të cilën shkruan se ishte ajo që e çoi Shqipërinë buzë greminës.

“MIRËMËNGJES, dhe me këto shifra domethënëse, të cilat tregojnë se në dy mandatet tona, nga rritja e pagave dhe heqja e taksës famëkeqe 10% për të gjithë, kemi shtuar në arkën e familjeve të punonjësve të shtetit rreth 210 milionë USD më shumë se sa në vitet e atyre që e çuan Shqipërinë buzë greminës, ju uroj një ditë të mbarë.”

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...