Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rama në mbështetje të Thaçit: Procesi absurd do vulosë pastërtinë e UÇK

Tiranë, 5 nëntor, zhurnal.mk – Kryeministri Edi Rama ka dalë në mbështetje të Presidentit Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së këtij të fundit.

Rama ka thënë se ky proces hetimi ndaj tij do të shërbejë për të zbardhur pastërtinë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Hashim Thaçi ka gjjithë mbështetjen e solidaritetin e Shqipërisë në këtë betejë të radhës për Kosovën dhe për drejtësinë e pacënueshme të Luftës Çlirimtare! Procesi absurd ndaj tij do të vulosë përfundimisht pastërtinë e UÇK-së dhe pamundësinë për ta rishkruar historinë e saj”, shkruan Rama në Twitter.

Hashim Thaçi dha dorëheqjen nga posti i Presidentit të Kosovës pasi u konfirmua aktakuza nga Gjykata e Hagës për hetime për krime lufte. E njëta thirrja i ka shkruar edhe kreut të PDK Kadri Veseli apo shefit të Grupit Parlamentar të VV, Rexhep Selimi.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...