Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rama nën “ethet” e zgjedhjeve, mbledh kryetarët e qarqeve në selinë e PS-së

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mëngjesin e sotëm rreth orës 09:00 në një takim, drejtuesit e PS në qarqe.

Takimi është mbajtur në selinë e PS dhe vjen pas ndryshimeve të bëra në Shkodër, Lezhë, Tiranë dhe Durrës. Mësohet se takimi ka në fokus përgatitjet për zgjedhjet.

Kryetar qarku në Shkodër u vendos Ilir Beqja, në Lezhë u vendos Lindita Nikolla.

Ndërsa në Durrës u vendos kryetar qarku vetë Edi Rama.

Konkretisht drejtuesit e qarqeve janë si më poshtë:

Safet Gjici është caktuar drejtues politik në qarkun Kukës

-Ilir Beqaj është caktuar drejtues politik në qarkun Shkodër

-Lindita Nikolla është caktuar drejtues politik në qarkun Lezhë

-Erjon Veliaj do të jetë drejtuesi politik i bashkisë Tiranë

-Elisa Spiropali është caktuar drejtues politik në qarkun Tiranë

-Kryemistri Rama do të jetë përkohësisht drejtues politik në qarkun Durrës

-Ervini Bushati do të jetë kryetari i Partisë Socialiste në Tiranë

– Olta Xhaçka është caktuar drejtuese politike në qarkun e Dibrës

– Taulant Balla është caktuar drejtues politik në qarkun e Elbasanit

-Gramoz Ruçi është caktuar drejtues politik në qarkun e Fierit

– Damian Gjiknuri është caktuar drejtues politik në qarkun e Vlorës

– Niko Peleshi është caktuar drejtues politik në qarkun e Korçës

– Bledi Çuçi është caktuar drejtues politik në qarkun e Gjirokastrës

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...