Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rama uron javë të mbarë me këngën “Për ty atdhe”, e rikompozuar nga tenori Ramë Lahaj

Kryeministri i vendit, Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me notat e këngës “Për ty atdhe”, e rikompozuar nga tenori shqiptar nga Kosova Ramë Lahaj.

Rama është akoma në atmosferën e festave të 28 dhe 29 nëntorit. Më këtë këngë ai ka uruar një javë të mbarë për të gjithë shqiptarët.

“MIRËMËNGJES  dhe me këtë këngë të dashur ju uroj një javë të mbarë, pa harruar asnjë çast të mbroni shëndetin në këtë kohë kaq sfiduese”, shkruan Rama.

Tenori nga Kosova, Ramë Lahaj, me rikompozimin e këngës “Për ty atdhe”, ka sjellë një dhuratë të çmuar për mbarë kombin shqiptar në 108-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Me anë të klipit ai pasqyron vlerat, kulturën dhe traditat shqiptare.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...