Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Raportimet për kthimin e dosjeve të Thaçit dhe të tjerëve Gjykata speciale i quan spekulime

Prokuroria Speciale në Hagë, ka demantuar raportimet se dosjet nga Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe të tjerëve janë kthyer për prova shtesë, njofton Insajderi.

Zëdhënësi i ZPS-së, Christopher Bennett, në një përgjigjie për Gazetën Online Insajderi, i ka quajtur “spekulime të mediave”, këto raportime.

”Prokuroria e Specializuar nuk komenton spekulime të mediave”, ka thënë Bennett.

Sot është raportuar se Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka kthyer për plotësimin e dosjes dhe të provave shtesë “hetimin” ndaj Hashim Thaçit.

Pra, sipas raportimeve Presidenti Thaçi, kreu i PDK-së Kadri Veseli dhe nëntë ish-ushtarë të UÇK-së janë zyrtarisht të akuzuar nga Prokuroria Speciale për krime lufte.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...