Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Real Madridi në probleme të mëdha me transferimet e fundit

Të nënshkruar me Real Madridin është ëndrra më e madhe për një lojtar, pasi fama e trofetë janë pothuajse të garantuar.

Por, një numër i madh i transferimeve te Los Blancos, në vitet e fundit janë duke hasur në vështirësi.

Derisa është ëndërr që të kalosh te Real Madridi, realiteti nganjëherë mund të jetë edhe i hidhur, shkaku që keni shumë presion, mediat nuk u kursejnë dhe një lojtar duhet të përballet me të gjitha gjërat.

Sergio Ramos dhe Cristiano Ronaldo janë dy lojtarë që e kanë menaxhuar mjaftë mirë presionin e ndryshëm, duke shkëlqyer në Santiago Bernabeu.

Sidoqoftë, nuk mund të thuhet një gjë e tillë edhe për lojtarët e tjerë që kanë vuajtur nga lëndime të njëpasnjëshme.

Eden Hazard kaloi te Real Madridi me idenë që të zëvendësonte yllin portugez, mirëpo gjërat nuk po shkojnë siç duhen.

Pas një viti, belgu ende nuk ka arritur të ambientohet në skuadër dhe po vuan nga lëndime të shpeshta, që po i pamundësojnë të tregojë cilësitë që i kishte te Chelsea.

Që kur iu bashkua skuadrës, Hazard ka luajtur vetëm 25 ndeshje në ligë, ka shënuar tri dhe ka asistuar në tri gola.

Woodgate, Robben, Kaka, Sahin…

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...