Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Reali në garë me Barcelonën dhe Juventusin për “Pogban e ri”

Real Madrid ka nisur të mendojë për të ardhmen, pasi po has shumë vështirësi këtë sezon, duke zhgënjyer jo pak me paraqitjen e tyre si në kampionat ashtu edhe në Ligën e Kampionëve.

Drejtuesit e klubit nuk janë të kënaqur dhe për këtë kanë nisur të punojnë për të bërë ndryshime, raporton Gazeta Express.

I pari në listën e synimeve të madrilenëve është mesfushori i talentuar i Ajaxit, Ryan Gravenberch, i cili shihet si Paul Pogba i ri.

Gravenberch gjithashtu kërkohet edhe nga skuadrat e tjera evropiane si, Juventus dhe Barcelona, prandaj klubi spanjoll Real Madrid ka filluar bisedimet me agjentin e futbollistit Mino Raiola.

18-vjeçari luan në pozitën e mesfushorit qendror, i cili ne vitin e kaluar numëroi nëntë paraqitje duke arritur të shënon dy gola dhe një asist, ai ka debutuar me skuadrën e Ajaxit në moshën 16-vjeçare.

Në ketë fillim sezoni ai ka munguar vetëm në dy ndeshje për shkak që ka qenë me koronavirus ndërsa ne ndeshjet tjera ai ka qene titullar për skuadrën holandeze. Eduardo Camavinga, Earling Haaland dhe Kylian Mbappe janë të tjera objektive të 13 herë kampionëve të Evropës për vitin 2021.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...