Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Reforma Zgjedhore/ Ambasadorët takojnë Lulzim Bashën dhe anëtaret e Këshillit Politik

Një takim do të zhvillohet këtë të martë mes zv/ambasadores amerikane Leyla Moses Ones, ambasadorit të BE-së Luigi Soreca, ambasadorit britanik Duncan Norman, dhe kreut të PD-së Lulzim Basha.

Mësohet se takimi do të zhvillohet në orën 15:00 në selinë blu, ku do të jenë të pranishëm edhe anëtarët e Këshillit Politik.

Kujtojmë që sot do të mbahet mbledhja e Këshillit Politik, ku opozita ka kërkuar paprekshmërinë e koalicioneve parazgjedhore si pjesë e marrëveshjes.

Në letrën që opozita e bashkuar i nisi dje Gjiknurit u theksua gjithashtu se kërkohen lista 100 për qind të hapura dhe rishikim i rregullave të lojës 5 muaj para zgjedhjeve.

Presidenti Ilir Meta dekretoi 25 prillin si datën për mbajtjen e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...